Նախագծի անվանումը | Բնություն-հասարակություն փոխհարաբերությունները | ||
Նախագծի հիմնական թեման | Բնական միջավայրի էկոլոգիական հավասարակշռությունը ևդրա խախտմխն պատճառներն ու հետևանքները: | ||
Նախագծի նպատակը | Աշակերտներին ներքաշել ավելի խորացված ուսուցման ,գիտակցելու թե ինչ է թթվային անձևը,սմոգը, «Ջերմոցային էֆեկտը»ևինչպես պայքարել մարդկությանն սպսռնացուղ չարիքի դեմ: | ||
Նախագծի էֆէկտիվությունը | Աշակերտները ավելի լավ կծանոթանան՝քարոլորտի,մթնոլորտի, ջրոլորտի ևկենսոլորտի ռացիոնալ օգտագօրծման ևպահպանման առանձնահատկություններին: | ||
Մասնակիցների հասակը | Բազային աստիճան ,10-րդ դա | ||
Նախագծի տևողությըւնը | 8 դասաժամ | ||
Սպասվող արդյունքը | Աշակերտները նախագիծը պետք էներկայագնեն համակարգչային շնորհանդէսով,թեմաները ներկայագնեն հստակ , ճիշտ , տպավորիչ և իրենգ գիտէլիքները կարողանան օգտագօրծել կյանքում | ||
Նախագծի ռեսուրսները | Համակարգիչ ,ինտերնետ, թուղթ, մատիտ և գիտելիք | ||
Նախագծի ընթացքը | Աշակերտներին մատուցել և հասկացնել . 1Մատդուև բնության փուխհարաբերությունը:2 բնության նշանակությունը մարդկության համար:3Մարդու ազդեցությունը բնության վրա :4համաշխարհային բնապահպանական ռազմավարությունը: | ||
Առարկաների, առարկայական խմբերի կապը | Բնագիտական առարկաներ՝աշխարհագրություն,քիմիա , ֆիզիկա,կենսաբանություն,աստղագիտություն,մաթեմատիկա: | ||
Նախագծիհեղինակ | Ելենա Պետրոսյան | ||
Հեղինակի էլ փոստը | |||
Նախագծի վեբ-էջ | | ||
Առարկա | Աշխարհագրություն | ||
Դասավանդող ուսուցիչ | Ելենա Պետրոսյան | ||
Դասարան,աստիճան | XI դասարան, բազային աստիճան | ||
Դասի թեման | Տարածաշրշաններ | ||
Աշակերտների քանակը | 8 աշակերտ | ||
Դասի տևողությունը | 4 դասաժամ | ||
Դասի նպատակը | Աշակերտը պետք է իմանա թե ինչ է տարածաշրջանը,ինչպես և ինչու է աշխարհը բաժանված տարածաշրջանների:Պետք է իմանա մի քանի տարածաշրջանի անվանում :Քարտեզի օգնությամբ առանձնացնի որոշ տարածաշրջաններ և ներկայացնի թե ինչ պետություններ են ներառված այդ տարածաշրջանում | ||
Պարագաներ | Քարտեզ,համակարգիչ՝միացված համացանցին,դասագիրք,տետր գրիչ | ||
Դասի ընթացքը | 5-րոպե տրամադրել դասի ամփոփմանը,15-րոպե կատարել նախորդ դասի հարցում՝3-4 աշակերտի:15-ր բացատրել նոր դաս ,հանձնարարել տնային աշխատանք:Մնացած ժամանակը կատարել դասարանական աշխատանք,խմբային աշխատանք: |
მასწავლებლის ბლოგი
Monday, June 20, 2011
სასწავლო პროექტი
Subscribe to:
Posts (Atom)